Na dobry początek

Nasz świat nie jest łatwy. Odwiecznym celem każdej cywilizacji było i jest ułatwianie codziennego życia obywatelom i potrzymywanie tego statusu. W dzisiejszych czasach, w porównianiu ze średniowieczem, świat jest o wiele prostszy. Ale tak to tylko wygląda na powierzchni. Ze zmianami na lepsze często pojawiają się nowe nieprzewidywalne wcześniej problemy. Marnotractwo jedzenia jest dobrym przykładem takowej sytuacji. Dobrze się więc składa, że pewna część społeczeństwa patrzy tym mankamentom prosto w oczy i dźga je w serce niczym Jon Snow swoją królową w finale gry o tron.

Uważam się za członka tej społeczności. Staram się robić, co w mojej mocy, żeby minimalizować dotykające mnie i moje środowisko problemy. Ale nie dotyczą mnie wszystkie problemy tego świata, np. dyskryminacja rasowa w stanach bądź niedór żywnościowy w krajach rozwijających się, i tym właśnie będę się tutaj zajmował, problemami naszego globalnej cywilizacji i szukaniu na nich najlepszych odpowiedzi. Co mnie motywuję do pisania o skomplikowanych dylematach? Potrzeba własnej edukacji i poszerzanie mojego rozumowania tego, co nas otacza. Wiem, że jak światło dotyka panelu słonecznego, to otrzymamy energie elektyczną, ale w jaki sposób dokładnie się dzieję, tego nie wiem. Lecz wiem, że się dowiem i opiszę wszystko tutaj. Pisanie artykułów i prowadzenie wywiadów jest tylko jednym sposobem na ulepszanie rzeczywistości, drugim (można powiedzieć przynoszącym większe rezultaty) jest aktywne zaangażowanie z innymi ludźmi poprzez pozytywne akcje społeczne.

Autorstwa Paddy O Sullivan

Autorstwa Paddy O Sullivan

Greta Thunberg (która jest dla mnie ogromną inspiracją) ma rację strajkując co tydzień w piątki, że duża część zmian leży na pazernych rządach i korporacjach, lecz właśnie te instytucje zawiodły nas nieraz i wątpię, że będzie to ostatni raz. Dlatego, swoją wiarę pokładam w nas, zwykłych obywatelach. To my decydujemy, co jemy, czym jeździmy, skąd mamy energie,  i jak nasze dni wyglądają. Nasze głosy wyborcze są ważne, ale stokrotnie ważniejsze są osobiste wybory, bo  dzisiejsze czasy nie są decydowane przez grubych króli w kamiennych zamkach, lecz przez jednostki. Każdy z nas już dziś jest w stanie zmieniać świat i z nim, naszą przyszłość

Jakub Tutka